تبلیغات
Game Daily - پیش نمایش Batman: Arkham Asylum
Game daily : Video games Pc PS3 PS2 Playstaion one Xbox 360 Psp

پیش نمایش Batman: Arkham Asylum

شنبه 14 شهریور 1388 12:07 ب.ظ

نویسنده : sina y

Game Dailyمنبع:Bazinama.com
سازنده : Rocksteady Studios

ناشر : Eidos Interactive

سبک : Action-adventure

پلتفرم ها : Playstation 3 ، Xbox 360 ، PC
در بین تمام کمیک بوک های ابرقهرمانان، بتمن بدون شک بهترین عنوان و موضوع برای رسانه های مختلف مانند فیلم، بازی و ... است. برای مثال در سال 2008، نه تنها فیلم بتمن: شوالیه تاریکی بهترین و پرفروش ترین فیلم سال شد، بلکه بازی آن نیز دارای ذوق و استعداد و پتانسیل کافی بود که تبدیل به یک Lego شد. امسال، در هفتادمین سال خلق این کاراکتر محبوب، بتمن با Batman: Arkham Asylum به اصل کمیک بوک های خود باز می گردد تا با یک بازی سوم شخص، عظمت خود را به رخ همگان بکشد.
Batman: Arkham Asylum یکی از عناوین عالی و تراز اول امسال و برگرفته از کمیک بوک های DC است که قرار است برای سه پلتفرم Playstation 3 ، Xbox 360 و PC عرضه شود.

داستان

بازی از جایی شروع می شود که بتمن جوکر را پس از آخرین نقشه و دسیسه اش دستگیر می کند و تصمیم می گیرد که او را برای زندانی کردن به Arkham ببرد. با توجه به آخرین حمله ی جوکر به زندان گاتهام، قسمت اعظمی از زندان این شهر تخریب شد و به همین دلیل تعداد زیادی از زندانیان نیز به Arkham منقل شدند. پس از گذشتن مدت کوتاهی از زندانی شدن جوکر در تیمارستان Arkham، او با کمک شخصی به نام Harley Quinn از زندان فرار و تمام زندانیان را نیز آزاد می کند و درهای تیمارستان را می بندد و بتمن و کمیسر گوردون را درون تیمارستان گرفتار می کند. او کنترل تیمارستان را به دست می گیرد و تهدید می کند که اگر کسی سعی کند که وارد تیمارستان شود، گاتهام را منفجر خواهد کرد. شما در نقش بتمن وظیفه دارید که نقشه ی جوکر را خنثی و از کارهای شوم او جلوگیری کنید.
داستان بازی توسط یکی از نویسنده های قدیمی کارتون های بتمن، یعنی Paul Dini نوشته شده است.چرا Arkham Asylum ؟!

بازی در تیمارستان Arkham دنبال میشود که باعث می شود که بازی دارای وسعت بسیار زیادی نباشد. اما چرا این مکان؟ Sefton Hill کارگردان بازی در این رابطه می گوید :
هنگامی که ما اولین بار کار بر روی Batman: Arkham Asylum را آغاز کردیم، شروع کردیم به فکر کردن در مورد چیزی که میخواهیم با این بازی بدست آوریم و به دو هدف مهم و ضروری رسیدیم. ما می خواستیم چیزی بسازیم که واقعاً درخور و مناسب سری بتمن و در عین حال مفرح و سرگرم کننده باشد. اگر کمی وارد جزئیات بازی شوید، سریعاً متوجه می شوید که مکان های کلیدی زیادی برای بتمن وجود دارد که من فکر میکنم این یکی از چیزهایی است که او را به یک کاراکتر جذاب تبدیل می کند.
من فکر می کنم که چندین دلیل وجود دارد که چرا ما بازی را منحصراً در تیمارستان Arkham قرار دادیم. اولین دلیل این است که چیزی که بتمن را بعنوان یک کاراکتر معرفی می کند، ارتباط او با دیگران است و شما به محیطی نیاز دارید که اجازه ی ایجاد آن ارتباط ها را بدهد. در بعضی از رابطه ها، من فکر می کنم اگر محیط خیلی بزرگ باشد، شما بسیاری از صمیمیت ها با سایر کاراکتر ها را از دست می دهید. من فکر می کنم دلایل زیادی وجود دارد که ما Arkham را انتخاب کردیم اما در دوره هایی از تاریخ این مکان، تقریباً تمام شخصیت های بتمن در این مکان حضور داشته اند و همچنین این آخرین مکان در دنیا است که بتمن انتظار دارد در آن گرفتار شود. آمیختن این دو المان، به ما این اجازه را داد که این آخرین مبارزه را برای بتمن خلق کنیم.
یکی از منحصر ترین چیزها در مورد بازی این است که شما این محیط را از دنیای بتمن دارید که هیچ کس تا کنون وارد آن نشده و آن را تجربه نکرده، حتی در فیلم ها. بنابراین این واقعاً عالی است که فرصت تجربه کردن این بازی را داشته باشید. ما هم منتظریم تا ببینیم عکس العمل هواداران چه خواهد بود.
گیم پلی

Batman: Arkham Asylum دارای گیم پلی بسته ای است و در حالت سوم شخص دنبال می شود. در توصیف گیم پلی بازی توسط Game Informer آمده است که گیم پلی بازی یادآور Bioshock است. در گیم پلی بازی سعی شده است که روی نبردهای دلاورانه و تن به تن بتمن تمرکز شود و در تمام بازی، دوربین از نگاه بتمن دنبال می شود و شما کنترل او را به عهده خواهید داشت. البته اشاراتی شده است که ممکن است که بعضی از کاراکتر های شرور هم در بعضی از قسمت های بازی، قابل بازی باشند و شاید این امکان بعد از تمام کردن بازی آزاد شود!
با توجه به دو مرحله ی اول بازی که قابل بازی بودند، می توان گفت که المان های اصلی بازی اکتشاف و گشت و گذار، مبارزات تن به تن، مخفی کاری و کارآگاهی است. برای بخش کار آگاهی یک مد در بازی با نام "Detective Mode" وجود دارد که به بازیکن اجازه می دهد که با استقاده از اشعه ی X، دشمنانی که در یک اتاق هستند را ببیند و از سایر امکانات آن استفاده کند. استفاده از اشعه ی X یکی از امکاناتی است که مخفی کاری را نیز بسیار آسان و لذت بخش می کند.
المان مخفی کاری در بازی بسیار مشهود است. Sefton Hill هم تاکید زیادی بر قدرت های بتمن در این موقعیت ها دارد. او می گوید: ما یک سیستم مخفی کاری نمی خواستیم که شما وارد آن شوید، الگوهای پاسداری دشمنان را بیاموزید و سپس وارد عمل شوید و با یک لغزش همه چیز خراب شود. بتمن یک شخصیت قدرتمند است و ساعت ها صرف زیر نظر داشتن یک محیط می کند و سپس به بهترین حالت ممکن به آن نزدیک می شود.او این حرف را در دموی قابل بازی و در یک قسمت باز از زندان که در آن تعداد بسیار زیادی از دشمنان با اسلحه در حال پاسبانی بودند، اثبات می کند. او بتمن را به داخل یک سیستم تهویه می برد، پره های تهویه را در می آورد و سپس خود را به صورت پنهانی به پشت اولین نگهبان می رساند تا او را در خفا نابود کند. سپس بسرعت قلاب خود را به سمت مجسمه ی سنگی شلیک می کند و از آن بالا می رود تا در آنجا محیط را بررسی کند. سپس مد Detective را به کار می اندازد و در این لحظه شاهد یک اشعه ی X هستیم که دوستان و دشمنان را نشان می دهد. بعد از آن از روی سنگ به پایین می پرد و از شنل خود برای شناور شدن در هوا استفاده می کند و با یک ضربه ی کشنده به سر دشمن، او را به هلاکت می رساند. این درگیری به اندازه ی کافی سروصدا ایجاد می کند که موجب وحشت زده شدن سایر دشمنان در آن محیط می شود و باعث می شود که آن ها پراکنده شوند و این راه را برای بتمن باز می کند. Hill موقعیت بتمن را تغییر می دهد تا بالای سر یک دشمن قرار بگیرد، سپس در یک صحنه ی تماشایی او را بوسیله ی قلاب، در هوا آویزان می کند تا سایرین ببینند و درس عبرت بگیرند.
المان دیگر بازی مبارزه و بخصوص مبارزات تن به تن است که شاید المان اصلی بازی، همین باشد. مبارزه در Arkham نه تنها لذت بخش است، بلکه ساده نیز هست و کنترل راحتی دارد. انیمیشن مبارزات واقعاً حیرت آور است. پایه و اساس مبارزات نیز سرعت و بودن آنهاست. بعضی از نبردها بر روی زد و خورد و درگیری های تن به تن و بعضی بر استفاده از از ابزار متمرکز می شوند. همچنین سیستم سلامتی هنگامی که در حین نبرد هستید احیا نم شود و شما مجبورید برای بدست آورد سلامتی، پیروز از نبرد خارج شوید.
Arkham Asylum پر از آیتم های مختلف است که در سر تا سر محیط بازی قرار داده شده اند و شما می توانید با گشتن در سراسر محیط، به آنها دست یابید. همچنین ملاقات با کاراکترهای بازی، بیوگرافی آنها را آزاد خواهد کرد که شما می توانید بعدها آن را بخوانید. همچنین بنظر می رسد در بازی مبارزاتی وجود دارد که شما می توانید با انجام دادن بازی، آن ها را آزاد کنید. یکی دیگر از نکات مثبت بازی قابلیت upgrade کردن است. شما می توانید با جمع آوری Point ها، اسلحه های بتمن و حتی خود او را نیز upgrade کنید. این موضوع هم فاش شد که Batarang (نوعی اسلحه که مخصوص بتمن است و با پرتاب کردن آن دشمنان را از بین می برد) هم می تواند upgrade شود و با یک شلیک چندین نفر را از پا در بیاورد.
بازی با موتور قدرتمند Unreal Engine 3 ساخته شده است. نسخه ی PC بازی از سیستم Windows Live استفاده می کند که به بازیکن ها اجازه ی جمع آوری gamerscore را می دهد.
برای این بازی یک Collector's Edition هم تایید شده است که این Collector's Edition شامل 50 صفحه ژورنال رنگی شخصیت ها، یک DVD شامل مصاحبه با صداپیشگان شخصیت ها و وسایل و تجهیزات متنوع دیگر است.
صدا

خیلی از صدا پیشگان بازی، همان دوبلورهای کارتون های دهه ی 90 بتمن هستند و این برای طرفداران آن می تواند بسیار لذت بخش و خوشحال کننده باشد. صدا پیشه ی بتمن Kevin Conroy، صداپیشه ی جوکر Mark Hamill و صداپیشه ی Harley Quinn هم Arleen Sorkin می باشد.

کلام پایانی

المان های زیادی با هم تلفیق شده اند تا آخرین شماره ی بتمن را به بهترین شکل ممکن بسازند. نبردهای نفس گیر و هیجان انگیز، تله های نهایی و سایر امکانات و المان های بازی، یک بازی عالی با حس و حال بتمن را ایجاد کرده اند. بتمن از نظر بصری هم با توجه به دموهایی که از این بازی عرضه شد، عالی است و در زمره ی بازیهای رده ی اول امسال است. تا کنون نمرات عالی ای هم توسط بعضی از سایت ها به بازی داده شده که بطور میانگین حدوداً 9.5 از 10 را دریافت کرده است.
این بازی در ابتدا قرار بود در تاریخ 9 June عرضه شود، اما بعد از یک تاخیر 20 روزه به تاریخ 29 June موکول شد. اما باز هم تاریخ عرضه ی بازی تاخیر خورد و نهایتاً تایید شد که این بازی در تاریخ 25 August یعنی 23 روز دیگر عرضه خواهد شد.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -o5vjp1qo83mekhq5hgh49.gif