تبلیغات
Game Daily - Battlefield: Bad Company 2 | Hands-On
Game daily : Video games Pc PS3 PS2 Playstaion one Xbox 360 Psp

Battlefield: Bad Company 2 | Hands-On

چهارشنبه 14 بهمن 1388 08:53 ب.ظ

نویسنده : sina y
  • در جریان نمایشگاه Gamescom 2009 تهیه کننده Bad Company 2 آقای Karl Magnus Troedsson با افتخار اعلام کرد که Battlefield: Bad Company 2 بهترین تجربه مولتی پلیر آنلاین را به بازیبازها ارائه خواهد داد . با وجود اینکه تنها 1 ماه دیگر به عرضه این بازی باقی مانده است , ما شانس این را داشتیم که برای امتحان قسمتهای مولتی پلیر و سینگل این بازی به دفتر مرکزی DICE در استکهلم سفر کنیم .
  • همانگونه که بازیبازهای بخش مولتی پلیر ( بتا ) اطلاع دارند , Bad Company 2 فرمول گذشته را در این بخش تغییر نداده است . همه آنچیزی که در BC1 مانند مودهای بازی , Customisation Options و تخریب پذیری ارائه شده است در این نسخه نیز وجود دارد و تنها سیر صعودی نسبت به نسخه قبل داشته است . یکی از مود های بازی Squad Rush نام دارد که در آن بازیبازها به 2 تیم 4 نفره تقسیم میشوند. هدف تیم اول تلاش تسخیر ایستگاههایی به نام M-com و تیم دوم جلوگیری از این کار است . این عمل ممکن است تنها چند ثانیه برای تصرف هر نقطه زمان ببرد اما تیم دفاع کننده میتواند از آن نقطه دفاع و به سرعت خنثی کند . در این قسمت ما شاهد مسابقات سخت و نفسگیر بودیم.


  • شماره اول بازی همیشه به خاطر تخریب پذیری بسیار عالی خود شناخته شده است . در BC2 به دلیل ارتقاء موتور اختصاصی Dice یعنی Frostbite , شاهد تکنولوژی جدیدی که EA آن را "Destruction 2.0." میخواند هستیم . این قابلیت در بازی بسیار جذاب بود . در مود Squad Rush ما برای حفاظت از ایستگاه M-com در یک کلبه چوبی که در نزدیکی آن قرار داشت پنهان شدیم . تیم مقابل برای دفع این استراتژی اقدام به استفاده از وسایلی از قبیل تانک و هلیکوپر کرد که با نابود کردن آن کلبه ما مجبور به خارج شدن از آن شدیم و به راحتی در تیرس قرار گرفتیم.
  • در بخش مولتی پلیر BC2 مواردی بسیار وجود دارد که باعث نزدیک شدن تاکتیک و فکر به گیم پلی میشود. آقای Patrick Bach در این باره گفت : " ما نزدیک به صدها تغییر پس از دریافت بازخوردهای نسخه بتای BC2 بر روی بازی انجام دادیم . یکی از این تغییرات اضافه کردن مد جدید Hardcore است . در این مد HUD حذف , اسلحه ها کشنده تر و Friendly Fire روشن خواهد شد . برای آنکه تنظیمات پیشفرض باعث آسان شدن بازی نشود سیستم سلامت بازی به صورت احیا کننده خودکار ( همانند سری Cod ... ) نخواهد بود بلکه سلامتی شما بسته به پک هایی است که در سرتاسر مپ پراکنده شده است که توسط دشمنان نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد . همچنین سیستم پیشرفت بازی به شما اجازه این را میدهد که با گذراندن و استفاده بیشتر از هر 4 کلاس بازی صاحب Perk های مختلف و بیشتری شوید . مانند بهبود اسنایپ رایفل با استفاده از کلاس Sniper . خوشبختانه , شوخ طبعی ایی که در نسخه اول بازی وجود داشت در این شماره نیز وجود دارد که با کشتن خود عبارت " Epic Fail " (شکست حماسه ایی ) بر روی صفحه نقش میبندد .
  • دیدار ما از استکهلم مشخص کرد که اولین باریست که کسی خارج از EA و Dice قسمت سینگل بازی را تجربه میکند .داستان بازی مدتی پس از شماره اول رخ میدهد . بر اساس صحبت های آقای Bech طراح ارشد بازی , دو ابر قدرت جهان یعنی آمریکا و روسیه وارد جنگ خواهند شد . شما بار دیگر همانند شماره اول در نقش Preston Marlowe قرار خواهید گرفت, کسی که بعد از افشای فعالسازی نقشه Super Weapon روسیه در آمریکای جنوبی به Bad Company فراخوانده شده است .
  • اولین مرحله ایی که توسط ما انجام شد نسبتا" در اوایل بازی اتفاق می افتد . گروه Bad Company به دنبال فردی بود که در جنگل به اسارت درآورده شده بود . این وظیفه شماست که آن مرد را نجات دهید که البته این کار با نابود کردن تمام روستا همراه است ! اکشن بازی تاکید بسیاری بر روی جزئیات دارد , شما میتوانید تمام کلبه ها را نابود یا مردم آنجا را به رگبار ببندید . خوشبختانه هوش منوعی دشمنان در این مرحله بسیار خوب عمل کرد ; آنها بدون هر حرکت اضافه از خودشان محافظت میکردند حتی در بعضی مواقع در صورت بدست آوردن فرصت به مردم ضربه میزندند .  • در پایان مرحله شاهد یکی دیگر از این جزئیات بودیم ; فرد زندانی توسط کسی که او را اسیر کرده بو بر روی زمین کشیده میشد در این لحظه زمان آهسته و ما باید با استفاده از پیستول به سر گارد شلیک کنیم .مشخص می شود که آن مرد یکی از مقامات عالی رتبه ی دولت آمریکا است که در توطئه ی تسلیحاتی روسیه نیز نفوذ داشته است؛ و سپس به مرحله ی بعد هدایت میشویم؛ به یک کوه برفی میرسیم شما برای رهایی از برج های نصب شده به داخل یک هلیکوپتر میپرید . منظره ی بازی نه تنها به دلیل طراحی حماسی محیط، بلکه به دلیل دنیای هنرمندانه و تخریب پذیرانه ی Dice ، واقعاً احساس برانگیز است! بعد از اینکه همه ی دشمنان نابود شدند، وارد خانه هایی واقع در روستایی در کوه شدیم ودر این لحظه شاهد نمایشی زیبا از تخریب پذیری بازی شدیم.سپس وارد نبرد حماسی دیگری با یک تانک شدیم و برای نابودی آن از موشک اندازی (rocket launcher) استفاده کردیم که قبلاً از دشمنانی را که با اسنایپر کشته بودیم، بدست آوردیم.
  • Bad Company 2 به خوبی ساخته شده است؛ و اگر از علاقه مندان سبک شوتر هستید، این بازی را در هنگام عرضه در ماه مارس، در نظر داشته باشید. (اگر قصد دارید این بازی را بر روی PC بازی کنید، حتماً سایت را در این هفته برای یک Hands-On انحصاری که طبق قولی که داده شده برای نسخه ی نهایی بازی خواهد بود، چک کنید. ضمناً برای حتی اطلاعات بیشتر از بازی، مصاحبه های ما با تیم سازنده ی بازی را چک کنید.)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -o5vjp1qo83mekhq5hgh49.gif